Sporty jen pro „blázny“

Možná byste netipovali, ale podle amerických statistik nejvíc zraněných přibývá při hraní basketbalu. Ať už se jedná o vykloubená ramena nebo jen zvrtnuté kotníky, počty zranění se ročně odhadují na téměř 600 000. Na dalších příčkách se pohybuje například americký fotbal, snowboarding nebo baseball. My Vám ovšem představíme ty sporty, které se neumístily jen z toho důvodu, že jsou méně známé a odvážlivců není tolik.
potápění pod ledem

1.      Diving

Diving, neboli potápění, je nebezpečný sám o sobě. Mnozí se však oddávají jeho extrémnějším formám, které ještě donedávna sloužily jen k vědeckému průzkumu. Můžete si vybrat mezi takzvaným CAVEDIVINGEM, tedy potápěním v jeskyních, při kterém zahynulo již 500 lidí, nebo ICEDIVINGEM, kdy se potápíte přímo pod ledem.
noční potápění

2.      Creeking

U vody ještě chvíli zůstaneme. Vyžíváte-li se na dovolených v rozbouřeném moři nebo vyhledáváte divokou řeku, zkuste takzvaný CREEKING. Člověk si jednoduše nasedne do kajaku a vydá se vstříc nespoutaným vodám. Ještě mnohem častější je vrhání se přímo dovodopádů.

3.      Ghost Riding

 „Ghost“ znamená v angličtině „duch“, „riding“ jízda. Už víte, o jaký sport se jedná? Jde o takzvanou jízdu bez řidiče. Člověk za jízdy vyskočí z auta a začne okolo pobíhat a tančit. Výhoda je v tom, že se nemusíte věnovat volantu. Nicméně si tato zábava vyžádala již dva mrtvé.

4.      Surfing

Surfování ve vodě není nic neobvyklého, ale co takhle takzvaný CARSURFING? Tentokrát ovšem budete potřebovat bláznivého kamaráda, který do toho půjde s Vámi. Jeden účastník totiž řídí a druhý surfuje na kapotě auta. Kdyby se Vám to stále zdálo málo, zkuste si zasurfovat třeba rovnou ze svahu sopky!
 
Pokud se rozhodnete nějaký ze sportů vyzkoušet, berte ohledy na svůj zdravotní stav a nezapomínejte na odborné školení! Přece jen se nejedná o zábavu pro každého. Náš prezident Miloš Zeman se dokonce ohledně extrémních sportů vyjádřil zcela negativně. Některé z nich by omezil a rallye by zakázal úplně, jelikož nejenže přivozuje zbytečná zranění sportovcům i divákům, ale navíc běžné řidiče podvědomě láká k rychlé jízdě. Kdyby věděl, že se dnes pořádá už i ICERALLYE, tedy závody na ledě, možná by ho situace tolik netrápila.