Boty, botky, botičky!!!

                Už se Vám také někdy stalo, že jste si koupila boty, které se Vám sice moc líbily, ale vlastně jste pořádně nevěděla, k čemu je budete nosit? Nebo jste naopak nutně potřebovala černé lodičky, a tak jste sáhla po prvních, které Vás nedřely tak moc jako ty ostatní a doufala jste, že se vytáhnou? A výsledek je, že od té doby jste je už nikdy neměla na nohách, protože pobyt v nich je pro vás za trest, a tak raději vždy sáhnete po jiném páru? To vše vede k tomu, že se Vám doma hromadí krabice s botami, které nebudete nikdy nosit. A vy pomalu propadáte zoufalství, jednak z pocitu marnotratnosti a pak také z bezradnosti, protože nevíte, které boty by pro Vás byly ty pravé!
vysoké podpatky
Jaká jsou tedy základní pravidla nákupu nových bot?
·         Pro nákup nových bot si vyhraďte dostatek času, abyste nemuseli brát první pár, který Vám bude alespoň trochu sedět. Vyzkoušejte si obě nové boty, ne pouze jednu, protože každý člověk má každou nohu trochu jinou a může se dost dobře stát, že levá Vám bude sedět perfektně a doma zjistíte, že pravá vás tlačí. Nezapomeňte také na fakt, že Vám nohy pravděpodobně během dne alespoň trochu otečou (zejména v létě), a tak je výhodnější boty zkoušet v odpoledních hodinách než v ranních hodinách.
 baleríny s mašličkou
·         Při nákupu se řiďte pravidlem: Lepší je jeden pár sice dražších, zato krásných a perfektně padnoucích botiček, než pět párů levnějších, zato méně kvalitních a hůře padnoucích bot.
 
·         Boty na podpatku nemusí být zárukou toho, že budete vypadat sexy. Pokud v botách na podpatku neumíte chodit a celkově se v nich necítíte dobře a přirozeně, sáhněte raději po jiných stylových botách.
 
Jaké boty tvoří základ dámského botníku?
·         Balerinky
Černé balerinky jsou skvělou volbou, pokud právě nemáte v oblibě podpatky. Výborně doplní večerní outfit, stejně jako oblečení do práce. Hodí se stejně dobře ke kalhotám jako k sukni či šatům. Na denní nošení můžete sáhnout i po jiné barvě než černé.
·         Otevřené sandálky
 
Jsou základním kamenem letního botníku. Opět se nemusíte bát jejich kombinace s kalhotami či sukní. Pokud se zaměříte na jednobarevné a jednoduché modely, budou se Vám se lépe a univerzálněji kombinovat.
·         Mokasíny
 
Pohodlná obuv, kterou oceníte během jarních i podzimních měsíců. Skvěle doplní outfity s kalhotami. Zkuste jejich kombinaci s džíny v délce těsně nad kotník.
 červené nehty
·         Černé lodičky
 
Umíte chodit v botách na podpatku a musíte často ctít elegantní dress code? Pak jsou černé lodičky skutečnou nutností. Investujte do těch nejlepších, které si můžete dovolit a zvolte takové, které nebudou podléhat aktuálnímu trendu. To znamená, nevolte ty, které budou mít například extrémně protáhlou špičku či kovové ozdoby. V další sezoně by už totiž mohly být out.
 
·         Černé kozačky ve stylu jezdeckých bot
 
V našich podmínkách základ pro změnu zimního botníku. Nebojte se je obléct k úzkým kalhotám, sukni, šatům či dokonce elegantním šortkám. Nejuniverzálnější jsou samozřejmě černé či světle hnědé.