Pobřeží Jihoafrické republiky nabízí mnoho netradičních lákadel

Od roztomilé uličky plné hospůdek a restaurací přes moderní velkoměsto řečené Kapské město až po kolonie tučňáků brýlových. Právě na pláži a blízkých ostrůvcích mysu Dobré naděje uvidíte těchto nádherných malých tučňáků nejvíce.

Simon’s Town

Největší kolonie těchto rozkošných tučňáků najdete na pobřeží městečka Simon’s Town, které je dodnes přístavem a žijí zde hlavně námořníci a lidé, které živí moře. Úplně první se zde utábořili na počátku devatenáctého století, v roce 1814, britští námořníci. Dnes ale stejně jako ostatní přístavy, patří Simon’s Town Jihoafrické republice, námořnictvo je tedy jihoafrické. Je zde k vidění a nalezení mnoho viktoriánských staveb z doby, kdy nadvládu nad městem měli Britové.
·         Uličky jsou malé a široké, proto dostává město zvláštní nádech netradičnosti
·         Najdete zde desítky hospůdek, malebných obchůdků s rukodělnými výrobky, suvenýry, kavárnami a restauracemi
Město Simon’s Town je místem, kde sídlí jihoafrické námořnictvo včetně loďstva a části armády.

Boulders Beach

Právě na této pláži, která je sice písčitá a moře je průzračně modré, ovšem poměrně studené a také bouřlivé, se nejčastěji usídlují velké kolonie tučňáků brýlových, kteří dostali svůj název podle charakteristického červeného ohraničení okolo očí. Tito tučňáci jsou pod kontrolou mnoha přírodovědců, kteří kolonie počítají a také pozorují jejich život ve volné přírodě.

·         Přístav omezuje hejno tučňáků
Díky přístavu, který se nachází hned vedle této pláže, je pohyb lodí velmi přísně omezován a sledován, aby nedošlo ke zbytečným nehodám, které by vyústily nejenom v usmrcení několika kusů z kolonie tučňáků, ale také by zde kolonie přestala hnízdit, což by mohlo narušit jejich přirozené prostředí a schopnost žít nadále ve volné přírodě.

Rybářské lodě se této oblasti vyhýbají, aby tučňákům nevylovili jejich potravu. Ovšem správci národního parku, kde mají tučňáci hnízdiště, se starají o to, aby byla vajíčka tučňáků v bezpečí a aby je nekradli pytláci nebo aby je nenašli toulaví psi a kočky. Tento park můžete samozřejmě navštívit.