Na kytaru snadno a rychle

Někomu se kytara zalíbila, když jezdil v dětství na tábory, u jiného to byl nástroj, na který hrál tatínek nebo dědeček, takže o chtěl umět taky. Nejlepší je, naučit se hrát na kytaru již v dětství, všeobecně se ví, že děti si dokáží osvojit mnohonásobě víc dovedností než dospělí. Ne každý to ale z jakýchkoli důvodů stihl. Naštěstí kytara je nástroj, na který se dá poměrně jednoduše naučit i jako samouk, pokud má jen člověk trochu touhy, píle a výdrže. Je pak ale nutné najít správné materiály, podle kterých se dá dobře učit. Takové zdroje by měly počítat se začátečníkem, a tedy například upozornit nejdříve na největší základy nebo se zaměřit na nejtypičtější chyby začátečníků.

kytarista

Toto můžete očekávat od Peťanových kurzů. Jedná se o výuku hry na kytaru Praha petanovykurzy.cz, kde všechny lekce najdete online na internetu. Pro jejich spuštění Vám bude stačit notebook, tablet nebo telefon. Ta první je přístupná volně pro všechny zájemce, aby si mohli ověřit, že tento kurz je přesně to, co hledají. Poté se zaregistrujete a získáte tak přístup k dalším 7 lekcím, grafickému znázornění akordů nebo zpěvníku. Dohromady se tak za 8 týdnů naučíte na kytaru základní akordy (i barré), rytmus pravé ruky a 7 písníček, které doprovodíte nejen hrou, ale i zpěvem.

hra na kytaru

Ve videích je kromě učitele přítomna také studentka Míša, která zastupuje Vaši roli. Taktéž se jedná o začátečnici, takže bude mít podobné počáteční problémy nebo i dotazy, jaké byste mohli mít Vy. Odhadovaný čas, který budete potřebovat pro správnou přípravu je asi 20 minut denně, což je množství, které si snad každý může dovolit. Pokud by Vám nakonec ale tento kurz nevyhovoval, je zde také velká výhoda v podobě nabídky vrácení peněz do čtrnácti dnů. Takto se konečně můžete naučit hrát na kytaru a zvednout náladu kdykoli v kruhu přátel, rodiny nebo si zahrát jen tak, sám sobě pro radost.