LED zářivka 120 cm je moderní světelný zdroj

Neomezené konstrukční možnosti

Jednou z vlastností moderních polovodičových systémů LED je jejich variabilita. Základ tvoří pouze mikročip, drobné elektronické prvky na tištěném spoji a napájecí zdroj – transformátor, a to vše lze mnoha způsoby osadit do různých tvarů a forem osvětlovacích těles. Vzniká nepřeberné množství možností, z nichž nejznámější jsou žárovky, zářivky, panely, pásky a reflektory. Lze je libovolně tvarovat a kombinovat a to už pak není záležitost samotné elektroniky, ale průmyslového designu a výroby samotných svítidel.

pojistky

Ze zářivky zbyl jen název

V okamžiku, kdy se rozhodujete o nákupu světelného zdroje, listujete v papírovém nebo elektronickém katalogu výrobků a kromě technických parametrů vás zajímá především velikost a tvar samotného tělesa. Nejčastěji to bývá klasický vzhled žárovky s Edisonovým závitem anebo zářivková trubice. V menším počtu zastoupení pak LED pásky a panely.
LED zářivka 120 cm je po žárovkách se závitem E27 druhým nejčastějším typem výrobků polovodičových svítidel. Nemá však s původním principem a mechanismem nic společného, uvnitř trubic není žádný inertní plyn, nýbrž je osazena elektronikou a diodami. Podstatnou výhodou těchto těles je plastový skelet, v případě rozbití svítidla kryt pouze praskne a odpadají nebezpečné skleněné úlomky.

stropní osvětlení

Na zářivková svítidla jsme si zvykli a není důvod se jejich předností zříkat. Stačí je pouze nahradit polovodičovými trubicemi a umístit je na stejné místo jako jejich předchůdce. Mohou dobře posloužit v kuchyni nad pracovní deskou, v pracovně nebo v dětském pokoji nad psacím stolem, v garáži či v dílně. Velmi časté uplatnění najdou na pracovištích – v kancelářích či v manuálních provozech a skladech. Můžeme čerpat jejich značné výhody, jimiž jsou širší rozpětí bílého světla od teplých přes neutrální až k chladným odstínům a zároveň velmi nízké spotřeby energie a extrémně dlouhé životnosti až několika desítek let.