Upadá fotbal: dětem se nechce sportovat

V nynější době můžeme vidět viditelný úpadek fotbalu. Myšleno je to hlavně na nejmenší děti a náctileté. Dětem se prostě nechce sportovat. Z jakého důvodu? Na to se snažíme přijít, ale máme zde pár poznámek a domněnek čím se to dá vysvětlit. Dnešní děti tráví svůj čas na počítačích, u televizích a dalších různých herních konzolí. Respektivě zůstávají radši doma než, aby si šli zakopat ven nebo si jen zaběhat. Jestli si říkáte, že děti si na počítačích nemůžou splnit sny, tak se pletete?
příprava na výkop
Děti si plní sny na počítačích, kde se můžou stát profesionálními fotbalisty nebo profesionálními trenéry. Vůbec jim při tom nevadí, že je to jen virtuální a nic z toho není skutečné. Na co by teda chodili ven? Sami nepůjdou a rodiče je k tomu nepřinutí. Rodiče totiž v dnešní době až moc rozmazlují svoje děti. Z toho plyne, že děti si můžou dělat z větší části, co chcou. Děti si neuvědomují, že u počítáčových her promarní svůj život. Například, když hrajete fotbal tak máte nový zážitek snad každý týden. Zatímco u počítačů žádné zážitky nezažijete. Co budou pak předávat svým dětem. Budou jim povídat o tom jak Counter-Strike byla úžasná hra atd….? Když teď vezmeme, kolik náctiletých přestalo hrát fotbal jen kvůli tomu, že si radši zahrají FIFU nebo nějaké další hry. Nejhůř na tom jsou samozřejmě vesnice, kde zanikají mládežnické týmy, jako by někdo bičem mrskal. Máto dopad i na český fotbal, protože spousty nadějný fotbalistů skončí u počítače. Teď je otázka co s tím. Začal bych u rodičů, kteří musejí být důslednější na výchovu svých dětí.
míč nad brankářem
Dále určitě sami děti musejí pochopit, co je život. Doufejme, že se tahle nelichotivá situace brzy změní. Pokud by se tak nestalo, mohlo by se stát, že fotbal z vesnic zmizí úplně. To si samozřejmě nikdo nepřejeme. Tradiční posezení na vesnickém fotbal s klobásou v jedné ruce a s pivem v druhé ruce nejde nijak nahradit.