I zvířata nám mohou onemocnět

Každý majitel domácího mazlíčka ví, že čas od času ho nemine návštěva veterináře. V tom lepším případě do ordinace zavítáme pouze na očkování nebo pro radu. V tom horším, nám zvířátko onemocní a my jsme nuceni řešit akutně jeho zhoršený zdravotní stav.
veterinář se štěnětem.jpg

Je samozřejmé, že každé nemocné zvíře patří do rukou veterinárního lékaře. Jestliže řešíte nějaký banálnější zdravotní problém, vyhledáte nejspíš svou oblíbenou veterinární ordinaci. Může se, ale stát, že vaše zvířátko onemocní vážně nebo se mu přihodí nějaký úraz. Pak je na místě vyhledat veterinární nemocnici. Jsou totiž vybaveny nejmodernějšími diagnostickými přístroji. Ničím neobvyklým není, když je nemocnice vybavena počítačovým tomografem. Sono a rentgenové přístroje jsou již samozřejmostí. Veterinární nemocnice využívají k léčení zvířat špičkově vybavené operační sály a nejmodernější druhy anestezií.
krunýř pro psa.jpg


Navštívíte-li tato specializovaná pracoviště, máte jistotu, že se vaše zvířátko dostane do rukou odborníka. Každý lékař se totiž většinou specializuje na jeden obor. Naleznete tedy internistu, chirurga, dermatologa, urologa, dokonce onkologa a lékaře ostatních oborů. Odbornost lékařů bývá většinou na velmi vysoké úrovni. Veterinární nemocnice se tedy od té lidské příliš neliší.


Občas se stane, že vašeho zvířecího miláčka potká natolik závažné onemocnění, že je nutno ho řešit radikálně, například operačním zákrokem. Někdy je po operačním zákroku nutná hospitalizace. Hospitalizace je nutná vždy po operacích páteře, kdy zvířátko musí být neustále pod dohledem lékařů. Místnosti pro hospitalizaci jsou vybaveny stejně moderně jako operační sály. Odoperovaní pacienti jsou uloženi na vyhřívaných podložkách a připojeni na infuzní pumpy. Mají zajištěno vše potřebné pro uspokojivou rekonvalescenci.


Nevyhnete-li se návštěvě veterinární ambulance, počítejte raději s tím, že si sáhnete hlouběji do kapsy.