Cyklická ketogenní dieta odbourává tuk i na problémových partiích

Jedná se o vědecky uznanou metodu, která je velmi efektivní a již po pár týdnech přináší viditelné výsledky v rámci hubnutí. Cyklická ketogenní dieta byla vynalezena harvardským profesorem Georgem L. Blackburnem, který se zabýval nejen zdravou životosprávou, ale také detailně zkoumal, jak lidský organismus dokáže spalovat uložený podkožní tuk.

zelenina na polévku.jpg

V čem spočívá podstata dietní metody?

Běžně při hubnutí nebo držení redukčních diet může lidské tělo redukovat až čtyřicet procent hmotnosti svalů. Svaly jsou však hlavním spalovačem tuků. Metabolismus však není schopen se vypořádat se stejným množstvím ve stravě po skončení dietního režimu, jako tomu bylo před zahájením a dochází ke známému jo-jo efektu.

zelený chřest s vejci.jpg

Profesoru Blackburnovi se úspěšně podařilo identifikovat stav zvaný ketóza i za jakých podmínek ho lze dosáhnout. Od toho pramení i označení, se kterým se lze nejčastěji shledat, tj. keto dieta. Předností je, že svalová hmota se nemění. Redukce váhy spočívá zejména na úkor tukových zásob. Tím dochází k účinnému snížení potenciálního jo-jo efektu.

Menu v rámci proteinové stravy

Speciální proteinová jídla, která zcela adekvátně nahradí obvyklou denní stravu. Na výběr je široký sortiment sladkých i slaných potravin, jako jsou polévky, omelety, těstoviny, pečivo, studené i teplé nápoje. Vše je vyráběno ve Francii a pouze z přírodních zdrojů té nejvyšší kvality. Tím si tak můžete být jisti, že cyklická ketogenní dieta obsahuje pestrou stravu bohatou i na řadu vitamínů, minerálních látek apod. Zkrátka vše, co lidský organismus potřebuje každý den.

pomeranč a metr.jpg

Dieta a fyzická aktivita

V první fázi, tj. při zahájení diety je možno pokračovat v činnostech, na které je organismus zvyklý. Nicméně není vhodné zavedení nových sportovních aktivit. Ty je možno přidat až ve druhé či třetí fázi. Avšak sportovní aktivita není nezbytně nutná, ale může být prospěšná. Naopak ve druhé fázi diety je doporučen pravidelný a adekvátní pohyb.