Krásná herečka a charismatický boxer

Ačkoliv to bylo za války a ona natáčela německé filmy, rozhodně se nedá říci, že by svoji vlast zradila. Anny Ondráková byla krásná, odvážná a měla smysl pro humor. Vlastnosti, které ji přímo předurčovaly k tomu, aby zažila zajímavý život. A také se tak stalo. Její začátky u českého filmu rozhodně nebyly jednoduché.
–         Film ji sice přijal, ale otec se s tím odmítl smířit.
–         Takže to vypadalo, že její první film (bylo jí sedmnáct) bude i jejím posledním.
hvězdy filmů
Jenže Anny byla tvrdohlavá a své si prosadila. Spojila své síly s tehdy velice populárním režisérem a hercem Karlem Lamačem a společně založili úspěšnou produkční firmu. Měli úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Dokonce takový, že si jí všiml i světoznámý mistr hororu – Alfréd Hitchcock. Bylo jí třicet let, když hrála v jeho filmech „Její zpověď“ a „…a neuveď nás v pokušení“.
boxerské rukavice

Buďme spravedliví

Ačkoliv byla Anny Ondráková úspěšná herečka, toužila i po rodině. Když se seznámila s další světovou hvězdou, kterou byl boxer Max Schmeling, neváhala ani chvilku a odešla s ním do Německa.
o   Svatba se konala tři roky po jejich seznámení a byla sledována jako největší společenská událost.
Bohužel se oba narodili do špatné doby. Půl roku před jejich sňatkem se dostal k moci Hitler, který se rozhodl slavné manžele zneužít ke své propagandě. Bylo by jistě těžké (ne-li nemožné), aby Anny a Max odmítali pozvání od Hitlera a jiných vysoce postavených nacistů. Lidé začali Schmelinga brát jako nacistického přisluhovače, a dokonce na něho roku 1938 házeli odpadky. Je škoda, že lidé vždy chtějí vědět jen tu špínu a o nic jiného se nezajímají.
·        A tak se málo ví, že se Max zastal přímo před Hitlerem svého trenéra, který byl židovského původu a tím mu zachránil život.
·        O další dva životy se zasloužili oba manželé, když za války ukryli dva židovské chlapce.