Zhodnocení financí pomocí nákupu podílových listů

–        Možná se vám to na první pohled nezdá, ale auta a investice do podílových fondů mají mnoho společného. Obojí v sobě skrývá vášeň a dravost. Obojí může také vypadat jako váš koníček, do kterého není jednoduché proniknout ale přinejmenším u investic to však již dávno neplatí, investovat totiž můžete i jako úplný začátečník.
 vydělat peníze
–        V dnešní době může díky podílovým fondům investovat a vydělávat opravdu skoro každý. Mnoho z nás však stále dává přednost spoření před jeho kombinací s investováním do podílových fondů.
 
–        Srovnáme-li však potenciální výnosnost podílových fondů a například spořícího či dokonce běžného účtu, můžeme je přirovnat k rozdílu mezi vozem BMW a Trabantem.
 
–        V dnešní době, kdy navzdory rostoucí inflaci úroky na běžných a spořicích účtech klesají, mohou být podílové fondy dobrou cestou k tomu, aby vaše peníze dále sami vydělávaly. Investovat do podílových fondů navíc nemusíte v řádu desetitisíců. I drobná investice v řádu stokorun může při pravidelném investováním přinést zisk.
 
–        Začít investovat je jednoduché. Vyplníte on-line investiční dotazník, který vám napoví, jak jste na tom ve skutečnosti se vztahem k riziku a jaký investiční profil je pro vás přiměřený.
 
–        Zvolíte si konkrétní podílový fond v souladu se svým investičním profilem a určíte si jak dlouho a jak pravidelně do něj budete investovat.
 
–        Jednou z hlavních výhod podílových fondů je rozložení rizika mezi více investičních instrumentů.
 elektronické grafy
–        V případě, že zadáte pokyn k prodeji svých podílových fondů, budete mít peníze na účtu do šesti dnů. Vaše investice tedy není vázaná výpovědní lhůtou jako například u termínovaného vkladu.
 
–        Založit si investiční účet nikdy nebylo jednodušší. Zřídíte ho on-line za několik málo minut a spravovat ho můžete prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace.