Provence a její přírodní krásy

Ať už se rozhodnete putovat po Provence autem, pěšky nebo na kole, čeká tu na Vás spousta krásných míst, která rozhodně musíte blíže poznat. Každý si tu vybere. Od divokých rozeklaných řek, přes barevné skály a kaňony, po divoké mořské pobřeží. Jmenujme si několik míst, která byste při svém putování rozhodně neměli minout a měli byste jim věnovat pozornost.
okrové skály
·         Grand canyon du Verdon
Velký kaňon najdete nejen v Americe, ale také ve Francii. Není tak velký, ale patří k nejhlubším v Evropě a vyhloubila ho řeka Verdon. Lemují ho téměř svislé vápencové stěny a táhne se v délce 21 km. Na výšlap si rezervujte celý den a vezměte si dobré boty. Stezka, po které se chodí, má 14 km a místy se prochází tunely. Je to také oblíbená horolezecká oblast.
·         Mont Ventoux
Hora v jihovýchodní části Provensálských Alp, vysoká 1912 m. Byla zapsána na seznam biosférických rezervací UNESCO. Někdy na ni vede trasa Tour de France a to je pak pro fanoušky cyklistiky velký zážitek.
·         Luberon
Pohoří, které je tvořené vápencem a dříve se zde těžil okr. Je hojně pokryto lesy a nachází se zde několik velmi malebných vesnic a městeček. K těm nejznámějším patří hojně fotografované skalní městečko Gordes. Zdejší exteriéry jsou často využívány filmaři.
levandulová pole a slunečnice
·         Camargue
Přírodní park na jižním pobřeží Provence. Kdo toužíte vidět polodivoké koně, polodivoké býky černé barvy a obrovská hejna plameňáků, tak se sem určitě vydejte. Je to ráj pro ptactvo všeho druhu, dalekohled se Vám bude hodit. V mokřadech žije na 400 druhů zvířat. Park je domovem i pro nespočet druhů rostlin. Pozor ale také na hmyz, je to i ráj pro komáry.
Provence je ideální pro cestování, protože tu skoro neustále svítí slunce, stačí se jen podívat na obrazy Van Gogha. Žlutá (barva slunce) a modrá (barva levandule) jsou dvě barvy, které tuto oblast charakterizují.