Práce v obchodě, nejlepší brigáda ke studiu

Snad nejlepší čas pro brigády je zde. Pokud jste kdy snili o vysokých výdělcích, tak už nemusíte hledat dále. České velkoobchody i maloobchody neustále hledají lidi, brigádníky, studenty, kteří by zaplnili volná místa, po kterých dospělí pracující moc nechce ani páchnout. A přitom se nejedná o nějaké špatně placená místa u čističů záchodů, ale o skutečně dobře výdělečné činnosti – například v distribučním skladu v Olomouci si jeden za měsíc, šest hodin denně vydělá přes třicet sedm tisíc. To není vůbec k zahození, stačí si jenom najít čas na směnu, pár minut na dojezd do práce a máte to. Nemusíte vůbec nic hledat ani se bát, protože firmy vás prostě přijmou. Až velké procento studentů prostě v obchodech pracovat nechce, ať už kvůli špatné předešlé situaci. Někteří lidé jsou zkrátka pijavice a vydržet s nimi někde zamčení, to je dost na kohokoliv, ale přeci jen si člověk dá říci, že za třicet tisíc a víc to vydrží.
pánský butik

Směnný provoz je největší nepřítel

Spousta studentů má ale tak vytížené studium, že si zkrátka čas mezi všemi těmi semináři a přednáškami nenajdou, to je potom ještě horší, protože byť byste byli schopni obětovat pár hodin vašeho času denně pro pár desítek tisíc, nemůžete. Je to tak trochu chyba celého systému, který chce, aby všichni vydělávali, a přitom nechce, aby přerušili studium, přitom nedovoluje ani jednu výjimku.
pečivo a chléb

Individuál

Individuální studijní plán je věc, která zachraňuje životy. Dnes už toto magické slovní spojení znají i studenti na středních školách, tak proč jej nevyužít na vysoké škole? Nejde ani tak o to, že by k vám přistupovali v rukavičkách nebo vám dávali zvláštní péči, vy jste akorát jenom z obliga z povinných docházek a podobných hloupostí, které by vás zdržovaly. Samozřejmě, všechno se pak musíte sami doučit, což je ta nejhorší cesta, jak pokračovat úspěšně se studiem, ale jde to a jde to krásně. Člověk nepotřebuje ani žádný zvláštní důvod, stačí opravdu to, že byste rádi pracovali i přes rok a většina škol vám jej povolí.