Oslaďte si vodu sirupem

Ovocné a bylinkové sirupy jsou výbornou alternativou k nápojům v pet lahvích. Nejen že ušetříte se sirupem spousty peněz, ale také do sebe nedostáváte nezdravé bublinky a sirup vydrží opravdu dlouho. Navíc ze sirupů můžete dělat výborné letní limonády nebo si s nimi sladit čaje. Možností je opravdu nepřeberné množství. Spousta sirupů jde vyrobit i doma, když víte, jaké bylinky nebo ovoce nasbírat a jak sirup připravit. Poctivé recepty předávané z generace na generaci si však většina nechává pro sebe a vám tak nezbývá nic jiného, než si sirup koupit. Nemusíte mít ale strach, protože dnes už je většina kvalitních sirupů srovnatelná s těmi domácími a navíc nemusíte mít strach, že jste při přípravě takového sirupu udělali třeba chybu.

limonáda ze sirupu

Jaký sirup ale zvolit? Z těch bylinkových, které si můžete nalít například do čaje a pomůže vám s nějakými vašimi našimi neduhy je to třeba černý bezový sirup z květů, nebo také rakytníkový či meduňkový sirup. Bezový sirup je navíc výborný i v letních limonádách nebo jen tak samotný. Pokud jste ho ještě nikdy neochutnali, rychle to napravte! Ovocné sirupy je dobré kupovat opravdu kvalitní s vysokým podílem ovoce, abyste pocítili tu správnou chuť a nápoje, které budete připravovat budou opravdu lahodné. Vyzkoušejte kromě klasických ovocných sirupů i ty, které jsou vyrobeny například z manga nebo jiného exotického ovoce.

bezová limonáda

Pokud vám tedy nechutná obyčejná voda z kohoutku, není nic jednoduššího, než si koupit některé z kvalitních sirupů a udělat si den o trochu sladší. Na internetu navíc najdete spoustu lahodných receptů, díky kterým si ovocné nebo bylinné limonády můžete vyrobit i doma. Navíc se některé z nich dají smíchat i s alkoholem a můžete si tak oživit svoji letní bazénovou párty. Uvidíte, že vaši hosté budou nadšení a vy samozřejmě taky!