Odstranění znamének? Laserem snadno a pohotově

Dříve zdravotní problém, dnes už víceméně estetický. Nechat si odstranit výrůstky, které máte na vaší kůži v podobě mateřských znamének nebo těch, které vám v průběhu života narostly je něco, co zvažuje dnes už drtivá většina lidí.

injekce krásy

POD SKALPEL UŽ DÁVNO NEMUSÍTE

Není tomu tak dávno, pouze několik let zpátky, kdy se odstraňovaní znamének provádělo pouze chirurgicky. Znaménko se tak poslalo na vyšetření, jestli bylo v pořádku a vám po něm zůstaly na kůži pouze nepatrné stehy a později samozřejmě i jizva. Tento proces byl o něco zdlouhavější a v některých případech i bolavý.
Současná medicína však preferuje možnost nechat si odstranit znaménka pomocí laserového odpaření. Laser vám vaše výrůstky zcela spálí a místo nich zanechá pouze stroupek, který po několika dnech odpadne a vám zůstane malá jizva.
dermatologie
NEVÝHODA TOHOTO VYŠETŘENÍ:
Dalo by se říct, že jednou malou nepraktickou věc (ale důležitou), má. Za nevýhodu vyšetření tohoto typu, by se dalo pokládat to, že znaménko nelze dál poslat na histologické vyšetření. Tedy ani není možné zjistit, jestli bylo v pořádku nebo nikoli.
VÝHODY TOHOTO VYŠETŘENÍ:
Těch je samozřejmě hned několik. Vyšetření laserem je:
1.     bezbolestné
2.     rychlé
3.     cenově přijatelné
4.     esteticky krásnější
5.     a zcela jednoduché
Znaménko nebo více najednou, jsou odstraněné během chviličky a nepřináší pacientovi žádnou bolest.
Léčba po zákroku je ve velké míře snazší,protože se nemusíte opětovně vracet do ambulance vybrat z místa rány stehy, ale budete pouze promazávat jizvu krémem a dbát na to, abyste ji nevystavovali slunečnímu záření. Hojení je zpravidla rychlé a krátkého zaměření. Takže nelze vytknout technice laserového odstranění znamének prakticky nic zásadního.

ODSTRANIT NEBO RADĚJI NE?

Ze zdravotního hlediska je vždy lepší, pokud se každé znaménko nechá odstranit. Alespoň ty, které jsou větších rozměrů nebo na místech, ve kterých přichází do styku s častým třením pokožky a oblečením.
Můžete tím předejít nepříjemnostem, které by mohly nastat kdykoliv v průběhu života, třeba i po delším pobytu na sluníčku, které na znaménka nepříznivě působí. To vám konec konců doporučí i každý dermatolog.