Navštivte s vozem z autopůjčovny v Praze Vysoké Tatry

Autopůjčovna v Praze nabízí vozidla typu osobních aut nebo minibusů pro cestování za jakýmkoli https://www.krizovkarsky.cz/index.php%3Flegenda%3Djak%25C3%25BDmkoli%2Bzp%25C5%25AFsobem účelem. Můžete toho využít pro jízdu na dovolenou s rodinou nebo s přáteli, anebo jen na krátký jednodenní výlet. V zásadě je jedno, kam se s vozem vydáte, měli byste však mít alespoň trochu zmapována místa, která stojí za zhlédnutí, a kde se vám pobyt bude zamlouvat. Rádi bychom vám nabídli jeden tip, který ještě v roce 1992 bylo možné označit za vnitrostátní – Vysoké Tatry.

pohled na Vysoké Tatry od silnice

Vysoké Tatry jsou pohořím vskutku unikátním. Nelze je přirovnat k žádné jiné lokalitě v Evropě, a samozřejmě ani jinde na světě. Tyčí se do výše na poměrně malém prostoru, není to mohutný masív, jako Alpy, a panuje zde také naprosto odlišné klima. Přesto tu naleznete místa, která jsou i zajímavější, než v alpských regionech, je to totiž dáno polohou hor vůči okolnímu terénu, a zejména dalekými rozhledy do krajiny, které si jinde nemůžete užít.

hotel Patria na Štrbském Plese

Překvapí vás tu kosodřevina i jehličnaté lesy – Vysoké tatry připomínají spíše malebnou pohádkovou scenérii, nežli nehostinnou pustinu, ke které lze přirovnat třeba vrcholové partie Himálají, střídají se tu překrásná horská plesa, zalesněné úseky s kosodřevinou, a jsou tu k vidění i velmi působivé vodopády. Jsou tu také k dispozici turistické trasy jak pro náročné, tak i pro malé děti.

Štrbské Pleso

Výhodou Vysokých tater je i jejich fotogeničnost. Můžete si to ověřit právě při jízdě pronajatým vozem po silnici, spojující západní Slovensko s Popradem. Ubytovat se tu můžete v některém z mnoha soukromých penzionů, ale také v jednom z autokempů, které jsou velmi prostorné, dobře vybavené, a s dostatečným soukromím. A pochopitelně s krásným výhledem na celé horské panorama. Za slunečného počasí jsou Vysoké Tatry skutečně kouzelným místem pro rozjímání, které vás dokáže překvapit mnoha zajímavými přírodními úkazy.