Luxfery – ještě pořád moderní

Když se řekne „luxfery“, každého z vás jistě napadne starší dům vaší babičky nebo provedení v starších budovách, které bylo kdysi moderní pojat tímto způsobem. Postupem času prošla většina renovací bytů nebo domů tak, že se jeho součást bydlení automaticky zbourala a místo toho, se vystavěla zeď.
Pořád se však najdou domácnosti, které si luxfery nechávají udělat jako nynější a stylovou úpravu jejich domova, který se díky tomu krásně zvelebí a zmodernizuje.
skleněné dlaždice

Do koupelny – v domě i bytě

Ať už vlastníte dům nebo byt, nerozhoduje to o tom, jestli si ozvláštnit vaši koupelnu a toaletu právě doplňkem, jakým je luxfery. Přinese vám do ní více světla, pokud zvolíte průhlednou variantu nebo nový design, jestli se zaměříte spíše na barevné odstíny, které jsou na trhu k dispozici.
Je to příjemná změna a obnovení starého provedení, který by se dal nazvat i retro stylem. Když tedy toužíte po tom, mít doma opravdový unikát a lišit se v tom, co svět koupelen nabízí, rozhodně zařaďte do vaší rekonstrukce právě tento skvost, který je i účelový.

Předsíň jako jedna z nejlepších možností

Je známo, že se v prostoru chodby neboli předsíně, nachází poměrně málo přirozeného světla. I díky úzké místnosti však můžete přijít k lepší viditelnosti tím, že si do ní umístíte místo jedné zdi nebo její části, právě toto skleněné retro. Uvidíte, jak vaše chodba najednou vynikne a zesvětlí se prostor, který byl kdysi pouze tmavý.

Na schodiště – perfektní volba

Jestli bydlíte v domě a máte v něm schodiště, které vede do patra, jistě se mezi jeho prostorem nachází zeď, která by mohla být daleko kouzelnější, prosvětlená a samozřejmě i designově vylepšená. To se vám může podařit díky tomu, že místo ní zvolíte pevné, tlusté a poměrně odolné sklo. A ne jen tak obyčejné.
Existují různé typy, vzory a barvy, které nebudou působit fádně, ale naopak – přivedou váš domov k dokonalosti.
barevné skleněné dlaždice

Nynější varianta jeho využití

Mnoho lidí kvalitu a účelovost ocení natolik, že si ho neváhají umístit těsně pod stropem – podél jedné nebo více zdí. Je to moderní způsob toho, jak zútulnit domov a nepřímo propojit všechny místnosti dohromady, dodat ještě více světla každé z nich a mít doma unikát, kterým se můžete chlubit i po tolika letech jeho slávy, která naštěstí ještě pořád nezmizla.