Jak nenaletět na falešné slevy?

Kdo by rád nenakupoval ve slevách. Každý z nás rád ušetří nějakou tu korunu. Češi jsou obecně blázni do různých slevových akcí. Stačí se podívat před jakýkoliv supermarket v den, kdy startují nové akce. Ten, kdo si chce koupit jen svačinu i tak musí počítat s tím, že mezi záplavou lidí se jeho nákup může velmi protáhnout.

sleva

Jak je to s e-shopy? Snad všechny e-shopy pravidelně vyhlašují nějaké akce. Jak malé e-shopy, tak velké. Upozorňovat na ně budou na sociálních sítích, prostřednictvím reklam na internetu, a dokonce i v televizi. Některé akce jsou opravdu výhodné, třeba pokud vyhlásí poštovné zdarma. Poštovné v mnoha případech nebývá vůbec laciné, proto je tohle zrovna akce, kterou se vyplatí využít. Jak je to ale třeba s takovým Black Friday? Zatímco v Americe, kde Black Friday původně vznikl se opravdu vyplatí počkat s nákupy na tento den, v Česku se mnoha případech jedná jen o podvod na zákazníky. A nejenom v tento „svátek slev“.

Black friday

Pokud si brousíte zuby na nějakou konkrétní věc, podívejte se před vyhlášením slev na jeho cenu. Tu si dobře zapamatujte, nebo si ji někam napište. Až e-shop vyhlásí slevovou akci, podívejte se na výrobek znovu. Možná u něj uvidíte velkou, lákavou cedulku hlásající, že daný produkt zlevnili o 50 %. Ale co to? Produkt stojí stejně, jako když jste se na něj dívali před týdnem

E-shopy třeba dva, tři dny před akcí úmyslně a uměle navyšují cenu, aby ji poté mohli srazit o několik desítek procent a hrdě prohlásit, jak velkou slevu vám dali. Ale ve skutečnosti výrobek stojí úplně stejně, jako před slevou. Tohle se bohužel děje docela často. Proto raději než spoléhat na slevové akce, zkuste využívat slevové kupóny, které najdete různě po internetu. Sháníte-li nové oblečení, nabízíme vám slevový kód na jeden z největších e-shopů s módou About You, a je to About You sleva 10.