Starý kredenc

Tak jak běží čas, mění se módní vlny v oblasti nábytkářství. V dobách minulých byl nábytek dílem zkušeného mistra, každý kus byl originál, byl kvalitní a také poměrně drahý, takže bylo běžné nábytek dědit z generace na generaci. Životní tempo v minulém století začalo zrychlovat a čas hospodyněmi trávený v kuchyních se zkracoval. Staré kredence svetpokladu.cz postupně přestávaly vyhovovat, byly nemilosrdně stěhovány na půdy, pokud neskončily jako palivo v kamnech. Do kuchyní vstupovaly kuchyňské linky, zdobení se vytratilo a dřevo nahradily levnější materiály, jeden čas se kuchyně vybavovaly i linkami plechovými.

Zelená krdenc

V posledních letech se trendy výrazně mění. Začíná se opět vyznávat kvalita poctivé výroby, člověk touží zpomalit, odpočinout si, relaxovat a vnímat i krásno v podobě nábytku, který dokáže potěšit duši. Lidé utíkají z měst na vesnice, rekonstruují staré chalupy k bydlení, či alespoň rekreaci, mnozí i staví nové domy, které touží vybavit kvalitním a neotřelým nábytkem. Staré kredence a příborníky, které ještě přežily svůj nemilosrdný čas, ukryté pod vrstvou prachu kdesi ve stodole, začínají nastupovat na scénu. Mnohdy, ale nejdou už tyto kusy zachránit. Zub času i červotoče udělal své a při pokusu o restaurování takového kousku se může dřevo přímo drolit pod rukama. Pokud máte také někde uschovaný takový poklad a celé roky si říkáte, že až si jednou uděláte čas, tak se do toho konečně pustíte, nebo objíždíte starožitnictví a trpělivě vyčkáváte, až konečně objevíte ten pravý kousek, tak zadržte. Máme pro Vás daleko efektivnější řešení.

Bílá malovaná kredenc

Ten pravý poklad na Vás čeká u nás! Srdce Vám zaplesá, pokud přímo nespadne do kalhot. Pravou řemeslnou práci, nerozeznatelnou od originálů konce 19. století ve více provedeních, takže každý najde svůj vysněný kus. Doslova a do písmene pohádková kredenc. Vaše babička, či prababička by zajásala, kdyby mohla vidět, jaký skvost bude vévodit Vaší kuchyni.