Jaké se vyrábí náhradní díly pro trampolíny

Objevíte je v několika základních rozměrech odstupňovaných přibližně po padesáti centimetrech, nejmenší z nich má průměr 244 cm, největší rovné 4 metry. Materiál odolává UV záření a povětrnostním vlivům, je nepromokavý, chrání povrch trampolíny před působením vody a vlhkosti a také před mechanickým poškozením. Plachta je univerzální – lze ji tedy využít pro všechny druhy trampolín v odpovídajícím rozměru.

hopsající kluk

Kryt pružin trampolíny

Každá trampolína je opatřena soustavou pružin, které mohou při skákání způsobit bolestivý úraz. Aby se tomu dalo zabránit, vyrábí se speciální ochranná vrstva, co chrání nejen cvičence, ale i samotné pružiny před působením dešťových srážek a vlhkosti. Jedná se o ochranný obvodový polstrovaný pás, vyrábí se v různých barvách, zpravidla z kvalitního PVC. Kryt se snadno nasazuje a upíná k ocelové konstrukci, zakryje všechny pružiny a lze jej použít pro trampolíny různých výrobců.

jarní zábava

Kotvicí sady

Slouží pro upevnění trampolíny na zemský povrch. Skákáním jsou trampolíny dynamicky velmi namáhány, a pokud se při pohybu cvičenců posouvají, může dojít ke zranění a pádu. Sady obsahují propojovací pásy opatřené přezkou a kotvicí kolíky s očkem, na druhém konci s bodci a spirálovými vruty. Každá noha trampolíny by měla být ukotvena jednou kotvou a velké průměry trampolín (od 350 cm) by se měly kotvit alespoň ve 4 bodech. Kotevní kolíky se vyrábí zpravidla z nerezové oceli.

Ochranné sítě na trampolíny

Sestávají z ocelových trubek odolných proti korozi a velmi pevné síťoviny, která odolává působení vody, vlhkosti a UV záření. Díky tomu mají sítě dlouhou životnost. Lze je využít pro všechny druhy trampolín a průlez sítí je možno uzavřít zipem, aby byl vnitřní prostor dokonale zabezpečen.

svoboda člověka

Schůdky k trampolíně

Tyto náhradní díly na trampolínu se vyrábí z nerezové oceli nebo z materiálu s antikorozní povrchovou úpravou. Bezpečně snesou zátěž i při pohybu dospělého člověka, jehož hmotnost přesahuje 120 kg.

Odrazové plochy

Někdy je třeba vyměnit i odrazovou plochu, z nejrůznějších důvodů může, zejména při manipulaci s trampolínou při její přepravě, dojít k protržení nebo narušení vláken. Ta se vyrábí z velmi pevného a odolného polypropylenu, který je dimenzován na extrémní zátěž v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Odolává působení vodních srážek i slunečním paprskům a jeho hlavní předností je dlouhodobá životnost.