Jak si sehnat peníze?

Kdekdo z našich řad by si rád vydělával skutečně velké peníze. Jenže kolika z našinců se takové přání vyplní? Občas se sice i takoví lidé najdou, jenže jich není ani zdaleka tolik. A většina z nás má příjmy jenom průměrné, skoupé nebo někdy třeba i nedostačující až nulové. A je pochopitelné, že zejména ti poslední, kdo tu byli zmíněni, si kvůli pouhopouhému nedostatku peněz nejednou nežijí tak, jak by si to přáli. Musí se omezovat ve výdajích, musí ledacos postrádat. Nedá se nic dělat – bez peněz se prostě nenakoupí a s málem peněz si člověk nepořídí vše, co by si pořídit chtěl.

prázdná kapsa

Ale lidé kdeco potřebují, a to i bez ohledu na to, jak se jim zrovna finančně vede. A když se tito potýkají s nedostatkem peněz, který jim brání v pořízení si všeho, co by bylo potřeba, nezbývá často jiné východisko, než si někde požádat o půjčku a doufat, že to třeba klapne.

Jenže i snaha o získání půjčky může někdy vyjít naprázdno. Když bankovní úředníci zjistí, že žadatel nemá zrovna vysoké příjmy, když tito nahlédnou do žadatelových registrů dlužníků a naleznou tu negativní záznamy, když se ukáže, že žadateli hrozí třeba exekuce, je žádost o půjčku obvykle zamítnuta. Bez odvolání.

platební karty

A co si má člověk v nouzi počít, když to v bance dopadne právě takto? Někdy nemá jinou možnost než to zkusit i u nebankovní společnosti. A když se zvolí hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéky bez registru, může vše rázem vypadat daleko lépe, nadějněji. Protože tady se ručí za splácení zástavou nemovitosti, a když ji žadatel má a zastaví, nic nebrání tomu, aby se tu půjčilo až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, a to klidně i až na třicet let splácení.

Taková nebankovní hypotéka je prostě pomocníkem nedokonalých. A často i zachráncem těch, jimž už by nikde jinde nepomohli. A přitom je navzdory tomu, že jde často o poslední spásu, taková hypotéka finančně docela zajímavá.