Kdo zachraňuje podnikatele?

Když se podnikatelé ocitnou v nesnázích finančního rázu, jsou na tom nejednou hůř než chudáci z ostatních skupin obyvatelstva. A to proto, že jim jde nejenom o vlastní živobytí, ale i o existenci jejich firmy se všemi jejími zaměstnanci a třeba i partnery. A to je pořádná porce zodpovědnosti. https://www.emimino.cz/diskuse/navrh-na-zbaveni-otce-rodicovske-odpovednosti-201153/
eura mince
A proto jsou i podnikatelé nejednou bytostně závislí na tom, podaří-li se jim získat půjčku nebo ne. Protože se bez takové pomoci jednoduše často nedokážou obejít, ani kdyby se snažili a uskromnili sebevíc.
Jenže pokud má takový podnikatel jenom nedobře vypadající daňové přiznání, pokud mu hyzdí jeho registry dlužníků nějaký ten záznam a nemá nic než dluhy, je získání nějaké půjčky notně složité. Protože si poskytovatelé kladou nejednou takové podmínky, jimž dotyčný v takové situaci není schopen vyhovět. A pokud nevyhoví, nemůže čekat nic jiného než zamítnutí své žádosti.
Darem seslaným snad přímo z nebes se pak takovému člověku může jevit hypotéka bez příjmu. U níž dokáže uspět i navzdory všem před okamžikem zmíněným problémům. K tomu, aby někdo právě takovouto hypotéku získal, stačí jenom vlastnit nemovitost, jíž by se bylo možné za půjčené peníze zaručit, a mít aspoň takové příjmy, kterými by bylo možno platit alespoň minimální splátky.
mnoho peněženek
A to je vcelku snadno splnitelné.
Takže dotyčnému stačí vyplnit jednoduchý formulář na poskytovatelově webu, poslat mu e-mailem k posouzení několik snímků dotyčné nemovitosti a počkat, až bude během čtyřiadvaceti hodin půjčka schválena.
Aniž by bylo třeba cokoliv platit předem, aniž by bylo nezbytné zevrubně pročítat složitou smlouvu a hledat v ní skryté nástrahy, aniž by se muselo složitě papírovat a dlouho čekat, získá dotyčný padesát až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, kteroužto sumu může použít na své podnikání a pak ji třeba i hodně dlouho splácet.
O čemž by si u konkurence mohl nechat leda tak zdát.